Novoroční předsevzetí a finance

Dáváte si předsevzetí do nového roku? Nejste jediní, a patříte tak mezi jednu třetinu lidí v České republice. Mezi nejčastější předsevzetí patří přestat kouřit a zhubnout respektive začít více cvičit.

Skoncovat se zlozvyky, které jsou často finančně nákladné, je pro většinu lidí velmi těžké. Většina novoročních předsevzetí se každý rok opakují a skoro pětina lidí se snažilo přestat se zlozvyky více než pětkrát. Některá předsevzetí závisí hlavně na vaší vůli a vytrvalosti. Pojďme se podívat na nejčastější novoroční předsevzetí a spočítejme si, kolik nás to tak bude stát.

Skoncovat s kouřením

Toto předsevzetí Vám hlavně peníze ušetří. Cigarety se stále zdražují a krabička denně je pro domácí rozpočet už docela zátěž, ale na druhou stranu přestat kouřit je jedno z nejnáročnějších předsevzetí. Předsevzetí „chci přestat kouřit“ patří mezi nejvíce se opakující každý rok.

Podle statistik vykouří průměrný kuřák přibližně pět krabiček týdně. Jedna krabička stojí průměrně asi 90 Kč. Když kuřák přestane kouřit, ušetří více než 400 Kč za týden a to je přes 20.000 Kč za rok.

Žít zdravě a zhubnout

Velká část lidí che začít po novém roce hubnout, takže začnou tím, že si koupí permanentku do fitcentra nebo si pořídí cvičební pomůcky domů. Dále si koupí zeleninu, bílkoviny a další důležité věci pro hubnutí s vidinou, že budou mít krásnou postavou do plavek.

Při zdravém životním stylu můžete i ušetřit. Přestanete chodit na jídlo do hospod, nebudete si kupovat sladkosti a v McDonaldu nebo KFC Vás už taky neuvidí. Ruku v ruce s tím jde taky to, že vynecháte alkohol a pít budete vodu. Při každodenním chozením do hospod na obědy i večere, tak můžete ušetřit průměrně zhruba 2.000 Kč týdně. Pokud si přestanete kupovat každý den něco sladkého na zub, dále ušetříte ještě 200 Kč týdně.

Na druhou stranu, ale zdravý životní styl není zadarmo. Permanentka do fitcentra stojí zhruba 1.000 Kč na měsíc a kvalitní jídlo je dražší, ale děláte to přeci pro své vlastní zdraví.

Chcete si pořídit vlastní a kvalitní stroj na cvičení, ale chybí Vám peníze? Můžete využít naši hotovostní půjčku Express Cash, kterou Vám vyplatíme do 24 hodin a peníze Vám přiveze obchodní zástupce až k Vám domů.