Konsolidace půjček

Pokazila se vám pračka, do toho splácíte hypotéku a auto musí jít na roční garanční prohlídku za nemalé peníze? Pokud takto obtížnou životní situaci řešíte drobnými půjčkami, možná vám může pomoci konsolidace půjček.

Poskytovatelé konsolidací půjček velmi často uvádějí, že sloučením půjček je možné nějaké peníze ušetřit. Ptáte se, jak je to možné? Důvodů může být více. Jedním z nich je, že vám odpadne platba poplatků za vedení a správu účtů u jednotlivých bank. Tento poplatek již budete platit pouze jedné bance. Sloučením vám vznikne pouze jeden dluh. Můžete dokonce natrefit i na nižší úrokovou sazbu, než jakou jste doposud měsíčně spláceli za všechny půjčky dohromady. 

Existují nějaké nevýhody při konsolidaci?

Ano. Předtím než podepíšete novou smlouvu, je dobré si zjistit co nejvíce informací o nové půjčce, která vznikne sloučením všech vašich dosavadních půjček. U většiny poskytovatelů konsolidace půjček je k dispozici online kalkulačka, kde si svou měsíční splátku alespoň orientačně spočítáte. Chtějte však raději podrobnou kalkulaci a přesnou měsíční částku, kterou budete splácet u nového věřitele. 

Doporučujeme také, abyste si znovu pročetli podmínky splácení u vašich stávajících půjček. Některé instituce totiž požadují sankce za předčasné splacení půjčky, což se vlastně díky konsolidaci děje. Tomuto poplatku se tedy zřejmě nevyhnete, pokud jej máte ve smlouvě uveden. Opět je tedy třeba vzít do ruky kalkulačku a vše si důkladně propočítat.

Sloučení půjček neboli konsolidace půjček – srovnání můžete udělat na internetu a pak hned volejte jako akční žena ze svého ateliéru

Také už jste zjistili, jaký je výborný nápad zažádat o sloučení půjček?

A jaké jsou výhody?

Největší z nich je asi ta, že sloučením půjček budete platit měsíčně pouze jednu splátku. Tím pádem nemusíte hlídat, zda vám odešly všechny platby z účtu a také si snižujete riziko z placení nechtěného penále za zpožděné platby. Jak již bylo řečeno výše, konsolidací půjčky lze ušetřit jednak tím, že získáte lepší úrok a také úbytkem měsíčních poplatků z jednotlivých půjček. Je možné si také splácení rozvolnit a tím si měsíční splátku výrazně snížit.

U jakých typů půjček je možná konsolidace?

Konsolidovat lze různé půjčky. Pokud již máte více typů půjček jako je spotřebitelský úvěr, krátkodobá půjčka či kontokorent, většinou je možné sloučení i mezi těmito typy půjček, a to v rámci bankovního či nebankovního sektoru. Konsolidace nebankovních půjček je tedy možná stejně jako sloučení půjček vyřízených v bance.

Zákon to sice nedovoluje, ale zřejmě i dnes natrefíte na takové poskytovatele, kteří vám půjčí peníze i bez toho, aniž by se podívali do registru dlužníků. My to ale nedoporučujeme. Konsolidace půjček bez registru se totiž nemusí vyplatit ani jedné straně. Zákon má chránit jak poskytovatele před problémovými klienty, tak také žadatele, aby příliš snadno neupadli do dluhové pasti.  

Chtějte Express Cash půjčku

Pokud tedy máte už dost všech těch splátek, které musíte hlídat a každý měsíc platit, jednoduše si půjčte peníze u nás a vyplaťte všechny své věřitele najednou. Tím, že splatíte všechny své drobné půjčky, vznikne vám pouze jedna jediná, kterou už si nastavíte podle sebe a svých možností. Zbavte se jednou provždy všech těch stresů a nepříjemností spojených s hlídáním různých lhůt a podmínek splácení a zažádejte si o naši Express Cash půjčku.

Chci půjčku

Jak to tedy u nás funguje?

Konsolidace půjček bez registru a bez zajištění není pro rodinu jako na fotografii ideální – raději bezpečnou půjčku od EC Financial ServicesJednoduše vyplňte kratičkou žádost o půjčku zde na našich stránkách, jedná se zejména o vaše kontaktní údaje. Dále zadejte, jakou výši potřebujete a jak dlouho chcete splácet. Můžeme vám nabídnout 5–70 000 Kč a dobu splácení 14, 17 nebo 20 měsíců. Po odeslání žádosti, vám zavolá náš obchodní zástupce, doptá se na všechny potřebné informace a domluví si s vámi osobní schůzku přímo u vás doma a předá vám peníze v hotovosti. Chceme pro vás jen ten nejlepší komfort a snadné vyřízení půjčky.

 

Konsolidace půjčky vrátí potřebný klid a finanční jistotu vaší rodině

 

Nebankovní konsolidace půjček

Jste v situaci, že se vám podařilo „nabalit“ několik mikroúvěrů a v konečném součtu všech splátek je zřejmé, že na tom proděláváte? V každém případě je pro vás lepší vyřešit to sloučením do jednoho většího nebankovního úvěru – zejména pokud i ostatní úvěry čerpáte u nebankovních společností. Důležitým faktorem je konsolidace půjček bez zajištění. K žádné zástavě byste se upisovat neměli, to je v dnešní době jen velmi okrajové řešení, se kterým se u důvěryhodných subjektů ani nesetkáte.

Při konsolidaci požadujte:

 • Delší dobu splatnosti

Při konsolidaci ušetříte na splátkách, celkovou výši splátky snížíte prodloužením doby splácení na více než 1 rok. 

 • Přesnou informaci o konkrétní výši splátky včetně všech úroků a poplatků

Kdyby vám firma sdělila pouze část nákladů, mohlo by se stát, že příliš neušetříte. Obzvlášť pokud až dodatečně zjistíte, že se k úvěru vážou různé poplatky a sankce.

 • Jednoduchý a rychlý proces 

Hlavním důvodem konsolidace je úspora peněz, ale rovněž i zjednodušení celého procesu. Určitě nechcete dokládat možné i nemožné doklady a čekat na schválení řadu dní. Ideálně by vám měl stačit OP a doklad o příjmech a vyřízení úvěru by se mělo stihnout do druhého dne.

Express Cash vyřeší problém s mikroúvěry

Pokud se vám shodou okolností zadařilo sjednat několik menších úvěrů a platíte úroky jako mourovatí, pak je pro vás nejlepší konsolidace půjček. Například s půjčkou Express Cash si můžete půjčit až 70 000 Kč a splátky rozložit až do 20 měsíců. Tím vyřešíte řadu finančních problémů.

Velmi dobře vám ukáže parametry konsolidace půjček kalkulačka, každá seriózní společnost tuto online pomůcku na svých stránkách má. Ve výsledku byste měli za jeden úvěr, který pokryje vaše předchozí mikroúvěry, platit méně. A výhodou je, že jen jedné společnosti. Například u hotovostní půjčky od EC Financial Services si pro splátku vždy přijede obchodní zástupce, takže neztratíte čas ani pohodlí.

Je pro konsolidace půjček srovnání mezi více produkty nutné?

Není to samozřejmě nutné, ale je to vřele doporučované. Tím, že už nějaký úvěr či více máte, platíte nějaké poplatky. Pokud potřebujete další úvěr nebo jen sjednotit více úvěrů k jedné společnosti, bylo by rozumné najít takové řešení, které vám pomůže výsledné poplatky snížit na minimum. Stále je u toho samozřejmě potřeba hledět na další parametry: spolehlivost společnosti, případné sankce za předčasné splacení nebo opoždění splátky a pohodlí celého úvěrového procesu. S půjčkou Express Cash určitě nešlápnete vedle.

Mikroúvěry můžete řešit konsolidací půjček

Jste doslova zavaleni mikroúvěry? Express Cash konsoliduje vaše půjčky do jedné a máte vyřešeno

 

Konsolidace úvěrů může hodně pomoci

Jaký má konsolidace půjček význam? Měla by vám pomoci sloučit menší úvěry do jednoho menšího, čímž byste ve finále měli ušetřit na úrocích i poplatcích. Také v případě, že potřebujete další úvěr, je rozumné omrknout variantu konsolidace předchozího do toho nového. Tedy když potřebujete půjčit další částku, je dobré se u poskytovatele úvěru informovat, zda by vás celkově nevyšlo levněji, když byste si vzali jeden větší úvěr. Z nového úvěru byste doplatili ten předchozí a zbytek peněz byste použili na to, co potřebujete. V takovém případě je i důležité, aby váš stávající úvěr neobsahoval sankce za předčasné splacení. To by mohlo přínos konsolidace omezit či úplně zrušit. Express Cash sankce za předčasné splacení neobsahuje, navíc si společnost EC Financial Services, a. s., zakládá na vstřícném přístupu ke klientům.

Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy

Sloučit si více úvěrů do jednoho je samozřejmě možné i v případě nebankovních půjček. Ideální je, když si hned dopředu rozmyslíte, jaká částka je potřeba, a vyřešíte situaci jedním úvěrem. Pokud už se vám však podařilo nabalit více úvěrů a úroky + poplatky dohromady jsou enormní, zkuste sloučení půjček. Každá nebankovní společnost má jiné podmínky, takže si to pečlivě projděte. Konsolidační úvěr může být výraznou pomocí, pokud už jste zadlužení na více místech – musí být ale pečlivě zvolený.

Chci půjčku

Jestli vás zajímá, zda je konsolidace půjček i pro důchodce, tak ano. O sloučení úvěrů by měl žádat každý, kdo začíná být předlužený. Samozřejmě některé společnosti mají věkový limit, ale to se dá lehce ověřit. Například Express Cash půjčuje až do 79 let věku.

Jak nejlépe na konsolidaci půjček?

Pro představu uvádíme nejběžnější typy úvěrů, které lze konsolidovat:

 • úvěry,
 • bankovní i nebankovní půjčky,
 • kreditní karty,
 • kontokorenty.

Vždy ale záleží, u kterého poskytovatele žádáte sloučení, jelikož každý poskytovatel má svá pravidla a je třeba tedy také zjistit, zda je možná konsolidace půjček po splatnosti.

Anebo si zažádejte o půjčku v hotovosti a vyplaťte všechny věřitele najednou. Žádejte půjčku u ECFS, a. s.

Jaké má konsolidace půjček podmínky?

Jde vlastně o sloučení úvěrů – řešení existence vícera úvěrů jejich zaplacením z nového. Tím se sníží měsíční částka potřebná na pokrytí splátek dluhu. Jednotlivé podmínky má každá společnost jiné, vyplatí se je předem nastudovat.

Mikroúvěry lze snadno konsolidovat
Netopte se v dluzích: konsolidace půjček řeší problém s nahromaděním úvěrů

Je možná konsolidace půjček na mateřské?

U Express Cash ano. Příspěvek, který pobíráte na mateřské, je možno brát jako příjem. Po posouzení vaší žádosti vám dáme vědět, zda je úvěr schválen. Ten pak můžete použít ke konsolidaci.

Jak funguje konsolidace půjček

Funguje to tak, že si u finanční společnosti zažádáte o úvěr, kterým pak (zpravidla v jiné instituci) splatíte dva a více menších úvěrů. Každý úvěr má totiž své poplatky a úroky. Někdy menší, někdy větší, ale vždy když je úvěrů více, jsou výsledné úroky s poplatky a RPSN větší, než kdybyste stejnou částku spláceli jen u jednoho produktu.

Konsolidace půjček online

U Express si můžete žádat o úvěr online. Ten pak můžete použít třeba ke konsolidaci úvěrů u jiných společností. Vyřeší to nakupení přemrštěných úroků. Samozřejmě je potřeba vědět, zda společnosti, kde úvěry máte, umožňují úvěr předčasně splatit. A pokud ano, za jakých podmínek. Kdyby tam byly poplatky za předčasné splacení, musíte do výše konsolidačního úvěru připočítat i toto. Zkrátka byste měli jedním úvěrem kompletně dořešit všechny stávající půjčky u jiných společností a splácet už jen konsolidační úvěr.

Úvěr Expres Cash může posloužit jako  konsolidace krátkodobých půjček, pokud splňujete jednoduché podmínky poskytnutí půjčky. Pokud budete ve finanční nouzi někdy v budoucnu, třeba už si rovnou půjčíte dostatečně vysokou částku na úhradu všech výdajů hned napoprvé. Někdy se samozřejmě věci vyvrbí jinak, než jste si mysleli, i když jste si půjčku předem zvážili. A nakonec musíte sjednat další úvěr. V takových případech je vzhledem k úrokům konsolidace určitě vhodná.

Konsolidace půjček u Express Cash

Zvažte částku, kterou potřebujete ke konsolidaci drobných úvěrů. U Express Cash by bylo potřeba k úvěru doložit následující:

Doklady, které dokládáte k půjčce:

 • OP, pokud jste občanem ČR,
 • platné povolení k trvalému pobytu v ČR, popřípadě doklad o dlouhodobém pobytu v ČR a průkaz totožnosti, pokud jste cizinec.


Jak doložíte příjem k půjčce:

 • potvrzením od zaměstnavatele nebo výplatní páskou či výpisem z bankovního účtu za poslední 3 měsíce + pracovní smlouvou,
 • důchodovým výměrem s maximálním stářím 12 měsíců + složenky či výpis z bankovního účtu o příjmu důchodu
 • dokladem o přiznání rodičovského příspěvku + složenkami / výpisy z bankovního účtu se zaslaným příspěvkem za poslední 3 měsíce,
 • kopií vašeho daňového přiznání za poslední uzavřené období + výpisem z bankovního účtu s příjmem z podnikání,
 • jinými doklady o příjmu žadatele nebo domácnosti.

Proč konsolidovat u Express Cash

V bodech výše jste mohli přehledně sledovat příklad jedné z bezpečných a jednoduchých půjček – Express Cash. Důležité je, že se společnost EC Finacial Services, a. s., řídí etickým kodexem a stejně tak doporučuje klientům být obezřetný při sjednávání úvěru. Jednoduché zásady bezpečného půjčování vám ušetří nemalé potíže do budoucna. Rádi uvítají každého klienta, ale samozřejmě se musí chovat zodpovědně. Klienti jsou na prvním místě, ale přece jenom i oni musí splnit podmínky pro poskytnutí půjčky.

Konsolidovat neboli sloučit úvěry do jednoho je téměř vždy výhodnější než platit více úvěrů, tak se neváhejte o této možnosti informovat.

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?