Konsolidace půjček

Pokazila se vám pračka, do toho splácíte hypotéku a auto musí jít na roční garanční prohlídku za nemalé peníze? Pokud takto obtížnou životní situaci řešíte drobnými půjčkami, možná vám může pomoci konsolidace půjček.

Poskytovatelé konsolidací půjček velmi často uvádějí, že sloučením půjček je možné nějaké peníze ušetřit. Ptáte se, jak je to možné? Důvodů může být více. Jedním z nich je, že vám odpadne platba poplatků za vedení a správu účtů u jednotlivých bank. Tento poplatek již budete platit pouze jedné bance. Sloučením vám vznikne pouze jeden dluh. Můžete dokonce natrefit i na nižší úrokovou sazbu, než jakou jste doposud měsíčně spláceli za všechny půjčky dohromady. 

Existují nějaké nevýhody při konsolidaci? 

Ano. Předtím než podepíšete novou smlouvu, je dobré si zjistit co nejvíce informací o nové půjčce, která vznikne sloučením všech vašich dosavadních půjček. U většiny poskytovatelů konsolidace půjček je k dispozici online kalkulačka, kde si svou měsíční splátku alespoň orientačně spočítáte. Chtějte však raději podrobnou kalkulaci a přesnou měsíční částku, kterou budete splácet u nového věřitele. 

Doporučujeme také, abyste si znovu pročetli podmínky splácení u vašich stávajících půjček. Některé instituce totiž požadují sankce za předčasné splacení půjčky, což se vlastně díky konsolidaci děje. Tomuto poplatku se tedy zřejmě nevyhnete, pokud jej máte ve smlouvě uveden. Opět je tedy třeba vzít do ruky kalkulačku a vše si důkladně propočítat.

A jaké jsou výhody?

Největší z nich je asi ta, že sloučením půjček budete platit měsíčně pouze jednu splátku. Tím pádem nemusíte hlídat, zda vám odešly všechny platby z účtu a také si snižujete riziko z placení nechtěného penále za zpožděné platby. Jak již bylo řečeno výše, konsolidací lze ušetřit jednak tím, že získáte lepší úrok a také úbytkem měsíčních poplatků z jednotlivých půjček. Je možné si také splácení rozvolnit a tím si měsíční splátku výrazně snížit. 

U jakých typů půjček je možná konsolidace?

Konsolidovat lze různé půjčky. Pokud již máte více typů půjček jako je spotřebitelský úvěr, krátkodobá půjčka či kontokorent, většinou je možné sloučení i mezi těmito typy půjček, a to v rámci bankovního či nebankovního sektoru.  Konsolidace nebankovních půjček je tedy možná stejně jako sloučení půjček vyřízených v bance.

Zákon to sice nedovoluje, ale zřejmě i dnes natrefíte na takové poskytovatele, kteří vám půjčí peníze i bez toho, aniž by se podívali do registru dlužníků. My to ale nedoporučujeme. Konsolidace půjček bez registru se totiž nemusí vyplatit ani jedné straně. Zákon má chránit jak poskytovatele před problémovými klienty, tak také žadatele, aby příliš snadno neupadli do dluhové pasti.  

Chtějte Express Cash půjčku

Pokud tedy máte už dost všech těch splátek, které musíte hlídat a každý měsíc platit, jednoduše si půjčte peníze u nás a vyplaťte všechny své věřitele najednou. Tím, že splatíte všechny své drobné půjčky, vznikne vám pouze jedna jediná, kterou už si nastavíte podle sebe a svých možností. Zbavte se jednou provždy všech těch stresů a nepříjemností spojených s hlídáním různých lhůt a podmínek splácení a zažádejte si o naši Express Cash půjčku.

Jak to tedy u nás funguje?

Jednoduše vyplňte kratičkou žádost o půjčku zde na našich stránkách, jedná se zejména o vaše kontaktní údaje. Dále zadejte, jakou výši potřebujete a jak dlouho chcete splácet. Můžeme vám nabídnout 5–70 000 Kč a dobu splácení 14, 17 nebo 20 měsíců. Po odeslání žádosti, vám zavolá náš obchodní zástupce, doptá se na všechny potřebné informace a domluví si s vámi osobní schůzku přímo u vás doma a předá vám peníze v hotovosti. Chceme pro vás jen ten nejlepší komfort a snadné vyřízení půjčky.

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?