Spotřebitelský úvěr je velmi oblíbený typ půjčky. Lze ale vybrat ten nejlepší a snadno dostupný? Není lehké vyznat se v takovém množství produktů na trhu. My vám nabízíme pár vodítek, které vám mohou pomoci při hledání nejlepšího úvěru pro vás.

Spotřebitelské úvěry jsou pojmenovány podle spotřebního zboží, které si lidé za tyto peníze od počátku pořizovali. Jedná se o úvěry nepodnikatelského typu, a tedy pro soukromé účely. V dnešní době jsou vyřizovány zejména pro vybavení domácnosti, pořízení automobilu, zaplacení služeb, majetkové vyrovnání v rodině, pořízení dovolené, zahraniční studium apod. Přitom existují účelové a neúčelové spotřebitelské úvěry. V případě neúčelového úvěru lze použít půjčené peníze na cokoliv bez udání důvodu.

Kdo může spotřebitelský úvěr získat?

Nejčastěji ten, kdo již dosáhl plnoletosti, tedy 18 let, má české občanství či alespoň trvalý pobyt v ČR. Seriózní poskytovatelé úvěrů po vás budou vyžadovat doklady totožnosti a doložení příjmů, aby mohli posoudit vaši bonitu. Zákon o spotřebitelském úvěru již nedovoluje půjčování finančních prostředků, aniž by si poskytovatel ověřil vaši úvěruschopnost. Mějte se tedy na pozoru, pakliže po vás potenciální věřitel nebude tyto dokumenty vyžadovat.

Čemu je dobré věnovat pozornost?

Než si zažádáte o půjčku tohoto typu, doporučujeme vám projít si více nabídek od různých institucí. Každá totiž může nabízet trochu jiné podmínky, jinou úrokovou sazbu či RPSN (roční procentní sazba nákladů – zde se skrývají například administrativní poplatky spojené s vyřízením úvěru atd.). A co je důležité, každá seriózní finanční instituce by měla uvádět celkovou měsíční částku včetně všech poplatků již na svých webových stránkách. Spotřebitelský úvěr a kalkulačka jednoznačně patří k sobě, bez toho se žádné poskytování půjček neobejde. 

Co má obsahovat smlouva o spotřebitelském úvěru:

 • celkovou částku včetně RPSN a úroků,
 • výši a datum splatnosti splátek,
 • poplatky za poskytnutí úvěru, jsou-li vyžadovány,
 • v případě účelového úvěru také popis zboží či služeb, které budou z úvěru pořízeny,
 • podmínky při předčasném splacení spotřebitelského úvěru.

Spotřebitelský úvěr bez dokládání příjmů si raději předem prostudujte – Express Cash je nebankovní úvěr bez zástavy

Spotřebitelské úvěry jsou tu například proto, abyste si bez problémů dovybavili kuchyň

Který úvěr je ten nejlepší?

Nejlepší spotřebitelský úvěr bude ten, který vám bude takzvaně „sedět na míru“. Ujasněte si své potřeby a také zvažte své finanční možnosti, abyste věděli ještě před sepsáním smlouvy, jakou částku jste reálně schopni měsíčně splácet. Chtějte peníze jen od ověřených finančních poskytovatelů, nejlépe od těch, kteří již vlastní licenci od ČNB. Nebojte se na cokoliv doptat, chtějte transparentnost, férové jednání a žádné poplatky předem.

Chci půjčku

Získejte peníze již do druhého dne!

Samotné sjednání úvěru je pak už jen třešinka na dortu za vším tím sháněním informací a počítáním.  Nejinak je tomu i v EC Financial Services. Nabízíme vám rychlou půjčku od 5 do 70 000 Kč s dobou splatnosti od 14 do 20 měsíců. Na stránkách www.expresscash.cz vyplníte krátkou žádost s vašimi kontaktními údaji, částku, jakou chcete zapůjčit, a poté očekávejte telefonát našeho obchodního zástupce. Ten s vámi domluví vše podstatné, vyžádá si potřebné dokumenty a po schválení žádosti o půjčku vám peníze doveze osobně do druhého dne až k vám domů. Není nic jednoduššího.

Express Cash půjčka – víc než jen půjčka

Express Cash půjčku vám poskytneme na cokoliv, nemusíte tedy uvádět důvod zapůjčení. Po schválení půjčky budete mít peníze ve vlastních rukou do 24 hodin. Vy přitom nikam nemusíte chodit, my přijedeme za vámi. Nejsme žádní začátečníci, peníze půjčujeme již od roku 2012 a jsme držitelem licence od ČNB. Vše vám navíc rádi předem vysvětlíme, abyste všemu perfektně rozuměli a nekupovali zajíce v pytli. Dbáme na to, aby vše probíhalo kvalifikovaně, jasně, čestně, a respektujeme individuální požadavky našich klientů.

Co je spotřebitelský úvěr?

Tento druh zápůjčky byl pojmenován podle původního určení, kdy se vztahoval zkrátka na nákup tzv. spotřebního zboží. U naprosté většiny těchto úvěrů můžete peníze získat bez udávání účelu, zůstal tak jen tradiční název. Většinou si jej stejně lidé berou s úmyslem pořídit za něj nějaké to spotřební zboží, pouze část žadatelů potřebuje peníze na jiné věci typu dovolená, poplatek za studium apod.

Nemusíte se tedy nechat zmást, když se u úvěru uvádí přívlastek „spotřebitelský“, stačí se jen podrobněji podívat na podmínky úvěru, tedy zda je možné peníze použít na cokoliv. Plus samozřejmě nastudovat i další důležité parametry. Vždy je výhodné mít pro spotřebitelský úvěr srovnání s konkurenty na bankovním i nebankovním trhu. 

nejlepší spotřebitelský úvěr je ten, který vám zařídí doma pohodu – třeba i při koupeli ve vaně

Co je spotřebitelský úvěr? Nejlepší prostředek k zařízení pohody v domácnosti

Hledáte nejlepší úvěr na auto?

Tady je vždy rozhodující, jestli jde o auto nové, jestli ho máte pro podnikání, nebo pro soukromé účely, zda se vám tak více vyplatí nějaká forma leasingu, nebo spíše spotřebitelský úvěr na auto. V případě, že si chcete pořídit levnější ojeté auto, půjčka Express Cash až do 70 000 Kč může být ta pravá. A použít peníze můžete na cokoli, kdybyste kromě auta potřebovali ještě nějakou drobnost.

Menší rekonstrukce v bytě vyřeší spotřebitelský úvěr na bydlení

Drobné opravy či úpravy vašeho domova skvěle vyřešíte s pomocí hotovostní půjčky Express Cash. Můžete si půjčit od 5 000 do 70 000 Kč na cokoliv, takže jestli jen měníte v bytě vodovodní kohoutky, nebo k tomu i dveře či kupujete gauč, je jen na vás.

Spotřebitelský úvěr má šanci získat každý, kdo má OP, čistý registr a potřebuje hotovostS naší půjčkou ovšem nejde o vázaný spotřebitelský úvěr, naopak peníze můžete použít opravdu na cokoliv. Takže když se nakonec rozhodnete, že bydlení počká a raději si z půjčky uděláte úvěr na dovolenou, nic nám do toho není. My jen potřebujeme ověřit vaše příjmy, totožnost a kontrolou registru ověřit vaši platební morálku. Když vám úvěr schválíme, můžete si pak klidně i několikrát rozmyslet, na co jej použijete.

 

Vyběhněte s rizikovými a nevýhodnými úvěry, když můžete mít spotřebitelský úvěr na auto, na bydlení, na cokoliv

 

 

Spotřebitelský úvěr v souladu se zákonem

Úvěr na spotřební zboží upravuje zákon č. 257 2016 sb. o spotřebitelském úvěru. Tento zákon řeší mnoho aspektů spotřebitelského úvěru tak, aby bylo vše ošetřeno co možná nejlépe. Mino jiné zaručuje pro klienty transparentnost v komunikaci a také to, že si věřitel prověří klientovu úvěruschopnost. Tím se myslí schopnost splácet pravidelné splátky. Každý poctivý poskytovatel půjček se samozřejmě musí tímto zákonem řídit. EC Financial Services, a. s., se zákonem řídí a půjčuje bezpečně. Rovněž se ovšem snaží o maximální vstřícnost ke klientům a vždy transparentní komunikaci.

Spotřebitelský úvěr může získat každý, kdo splní jednoduché podmínky

Je jasné, že bude mít každý spotřebitelský úvěr podmínky. Jednak ty zákonné, které musí splnit věřitel, a sice kontrola registru a prověření bonity žadatele, jednak jsou nastaveny podmínky i pro klienty. Bývá to omezení věkem, jak na spodní, tak na horní hranici. Také je potřeba doložit k úvěru platné osobní doklady. Často jsou potřeba dva osobní doklady. Také může být občas spotřebitelský úvěr vázaný, což znamená, že je určen přímo ke konkrétnímu účelu, který při žádosti o půjčku uvádíte.

Express Cash je jiná, mnohem jednodušší na pořízení:

 • spodní hranice pro žádost o úvěr je 18 let, horní hranice 79 let;
 • z dokladů vám stačí jen OP;
 • úvěr je na cokoliv, účel při sjednávání neuvádíte;
 • transparentní podmínky a žádné sankce za předčasné splacení.

Chci půjčku

Jaká je pro spotřebitelský úvěr definice? Je to úvěr, kterým se pokrývá nákup spotřebního zboží. Koupíte si tedy za něj mikrovlnku, oblečení apod. Ideální samozřejmě je, když nemusíte žádný účel uvádět ani zdůvodňovat. K tomu je zde Express Cashúvěr na cokoliv – bez udání důvodu.

Express Cash – to je půjčka nejen na bydlení

Spotřebitelský úvěr jiný než na bydlení lze zajistit také Express Cash hotovostní půjčkou. U nás si můžete vzít spotřebitelský úvěr na cokoliv, u nás totiž nedokládáte účel vaší půjčky. Je to velmi jednoduché, zažádáte o půjčku přes krátký kontaktní formulář na našich stránkách a v co nejkratším čase se vám ozve náš obchodní zástupce. Vyřízeno je vše do 24 h od schválení žádosti.

„Jaký má spotřebitelský úvěr úrok?“

Neexistuje jednotná úroková sazba pro „spotřebák“. Musíte si vždy zjistit u konkrétního poskytovatele, jaký úrok má on. Samozřejmě legálně nejde provozovat lichvu, nicméně i tak je vhodné si na úroky před podpisem smlouvy posvítit.

Spotřebitelský úvěr má jednoduché podmínky – je v zásadě na spotřební zboží. S Express Cash stačí doložit příjmy a půjčit si můžete na cokoliv

Spotřebitelský úvěr může získat mnoho lidí. Možná vám přijdou výhodnější bezúčelové půjčky – na dovolenou, na auto i na nájem

Kdy je rozumné žádat o spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je úvěr na spotřební zboží, takže o něj žádáte, potřebujete-li koupit např. pračku. Další možností je samozřejmě úvěr na cokoliv, jako třeba Express Cash. To si pak můžete koupit jak tu pračku, tak třeba prodloužený víkend v lázních.

Nejlepší spotřebitelský úvěr nemusí být účelově vázaný. I u úvěrů na cokoliv se velmi často pořizuje z půjčky spotřební zboží. Ono totiž pokažená pračka nebo jiný důležitý domácí spotřebič jsou právě častým zdrojem nenadálé potřeby „finanční injekce“. Úvěr od 5 do 70 000 Kč navíc v podstatě všechno zásadní spotřební zboží hravě pokryje.

Kde si spočítat náklady na spotřebitelský úvěr?

Můžete si samozřejmě procházet aktuální nabídky a vypisovat všechny dostupné údaje. Mnohem lépe vám však poslouží srovnávače pro spotřebitelské úvěry. Nejlépe vypočítá spotřebitelský úvěr kalkulačka. Hotovostní půjčka s online úvěrovou kalkulačkou Express Cash vás dopředu připraví na to, kolik za úvěr na spotřební zboží budete splácet každý měsíc. Express Cash je tedy bezúčelová, takže i v případě, že si nepůjčujete na spotřební zboží, úvěr můžete získat.

Kromě všech dalších parametrů je dobré myslet i na další věci. Například sankce často zhatí i jinak dobře promyšlený úvěr. Každý den opoždění (byť nepozorností či omylem) je trestán? Pak si musíte opravdu dobře hlídat datum splatnosti každý měsíc. Předčasné splacení spotřebitelského úvěru může být také zatíženo sankcemi. S půjčkou Express Cash si můžete být jisti, že sankce budou to poslední, co byste u nás viděli. Vždy se snažíme v první řadě domluvit. Předčasné splacení našeho bezúčelového úvěru je bez sankcí.

Spotřebitelský úvěr je i Express Cash, ale ten můžete využít i na jiné věci

Spotřebitelský úvěr na pračku, jízdní kolo nebo ojeté auto je klasika. I s půjčkou Express Cash můžete nakoupit jakékoliv spotřební zboží v rozmezí 5 až 70 000 Kč. Ale Půjčku Express Cash můžete použít i na jiné věci, prostě na cokoliv.

Kdo tedy nepotřebuje či nechce vázaný spotřebitelský úvěr, bude nejspíše pokukovat po bezúčelové půjčce. Spočítejte si hotovostní půjčku Express Cash, využít ji pak můžete na spotřební zboží, nebo klidně jinak.

U spotřebitelského úvěru, stejně jako u jiných věcí týkajících se financí, je potřeba mít všechny důležité informace před podpisem smlouvy.

Jaké to jsou?

 • konečná celková částka zahrnující RPSN i úroky,
 • zda jsou u spotřebáku nějaké sankce, popřípadě jaké,
 • přesná doba spácení.

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?