Spotřebitelský úvěr je velmi oblíbený typ půjčky. Lze ale vybrat ten nejlepší a snadno dostupný? Není lehké vyznat se v takovém množství produktů na trhu. My vám nabízíme pár vodítek, které vám mohou pomoci při hledání nejlepšího úvěru pro vás.

Spotřebitelské úvěry jsou pojmenovány podle spotřebního zboží, které si lidé za tyto peníze od počátku pořizovali. Jedná se o úvěry nepodnikatelského typu, a tedy pro soukromé účely. V dnešní době jsou vyřizovány zejména pro vybavení domácnosti, pořízení automobilu, zaplacení služeb, majetkové vyrovnání v rodině, pořízení dovolené, zahraniční studium apod. Přitom existují účelové a neúčelové spotřebitelské úvěry. V případě neúčelového úvěru lze použít půjčené peníze na cokoliv bez udání důvodu.

Kdo může spotřebitelský úvěr získat?

Nejčastěji ten, kdo již dosáhl plnoletosti, tedy 18 let, má české občanství či alespoň trvalý pobyt v ČR. Seriózní poskytovatelé úvěrů po vás budou vyžadovat doklady totožnosti a doložení příjmů, aby mohli posoudit vaši bonitu. Zákon o spotřebitelském úvěru již nedovoluje půjčování finančních prostředků, aniž by si poskytovatel ověřil vaši úvěruschopnost. Mějte se tedy na pozoru, pakliže po vás potenciální věřitel nebude tyto dokumenty vyžadovat.

Čemu je dobré věnovat pozornost?

Než si zažádáte o půjčku tohoto typu, doporučujeme vám projít si více nabídek od různých institucí. Každá totiž může nabízet trochu jiné podmínky, jinou úrokovou sazbu či RPSN (roční procentní sazba nákladů – zde se skrývají například administrativní poplatky spojené s vyřízením úvěru atd.). A co je důležité, každá seriózní finanční instituce by měla uvádět celkovou měsíční částku včetně všech poplatků již na svých webových stránkách. Spotřebitelský úvěr a kalkulačka jednoznačně patří k sobě, bez toho se žádné poskytování půjček neobejde. 

Co má obsahovat smlouva o spotřebitelském úvěru:

  • celkovou částku včetně RPSN a úroků,
  • výši a datum splatnosti splátek,
  • poplatky za poskytnutí úvěru, jsou-li vyžadovány,
  • v případě účelového úvěru také popis zboží či služeb, které budou z úvěru pořízeny,
  • podmínky při předčasném splacení spotřebitelského úvěru.

Který úvěr je ten nejlepší?

Nejlepší spotřebitelský úvěr bude ten, který vám bude takzvaně „sedět na míru“. Ujasněte si své potřeby a také zvažte své finanční možnosti, abyste věděli ještě před sepsáním smlouvy, jakou částku jste reálně schopni měsíčně splácet. Chtějte peníze jen od ověřených finančních poskytovatelů, nejlépe od těch, kteří již vlastní licenci od ČNB. Nebojte se na cokoliv doptat, chtějte transparentnost, férové jednání a žádné poplatky předem.

Získejte peníze již do druhého dne!

Samotné sjednání úvěru je pak už jen třešinka na dortu za vším tím sháněním informací a počítáním.  Nejinak je tomu i v EC Financial Services. Nabízíme vám rychlou půjčku od 5–70 000 Kč s dobou splatnosti od 14–20 měsíců. Na stránkách www.expresscash.cz vyplníte krátkou žádost s vašimi kontaktními údaji, částku, jakou chcete zapůjčit, a poté očekávejte telefonát našeho obchodního zástupce. Ten s vámi domluví vše podstatné, vyžádá si potřebné dokumenty a po schválení žádosti o půjčku vám peníze doveze osobně do druhého dne až k vám domů. Není nic jednoduššího.

Express Cash půjčka – víc než jen půjčka

Express Cash půjčku vám poskytneme na cokoliv, nemusíte tedy uvádět důvod zapůjčení. Po schválení půjčky budete mít peníze ve vlastních rukou do 24 hodin. Vy přitom nikam nemusíte chodit, my přijedeme za vámi. Nejsme žádní začátečníci, peníze půjčujeme již od roku 2012 a jsme držitelem licence od ČNB. Vše vám navíc rádi předem vysvětlíme, abyste všemu perfektně rozuměli a nekupovali zajíce v pytli. Dbáme na to, aby vše probíhalo kvalifikovaně, jasně, čestně, a respektujeme individuální požadavky našich klientů. 
 

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?