Půjčka do výplaty

Zaskočily vás nečekané okolnosti a výdaje se zvýšily o tolik, že vám nezbude nic na přečkání do výplaty? To se občas stane skoro každému, naštěstí to může snadno vyřešit rychlá půjčka do výplaty. Když si správně vyberete poskytovatele, obdržíte peníze rychle a navíc minimalizujete riziko následných nepříjemností.

Stačí se jen trochu zorientovat v úvěrových produktech, zvážit nejlepší možnosti a vaše starosti brzy pominou.

Půjčky do výplaty pro kohokoliv a na počkání?

Zní to krásně, hodilo by se to všem, ale je taková i realita? Ze zákona nelze automaticky poskytnout půjčku každému, kdo si o ni požádá. Poté, co vy projevíte o úvěr zájem, nastává fáze schvalování úvěru. V této schvalovací fázi musí potenciální věřitel prověřit záznamy v dostupných registrech a orientačně prozkoumat vaši platební morálku a ověřit vaši tzv. bonitu (schopnost splácet požadovaný úvěr).

Zaběhnuté společnosti už jsou schopny poskytnout úvěr i při některých typech negativních záznamů v registru. Díky dlouholetým zkušenostem umí lépe rozpoznat, které minulé prohřešky naznačují klienta s neuspokojivou platební morálkou a které pouze upozorňují na ojedinělé přešlapy. Půjčka do výplaty bez registru tedy nebude ze zákona možná, ale za určitých opatření se dá vyřešit i legální úvěr s nahlédnutím do registru. 

Určitě vás zde nechceme ukolébat přísliby, že i s negativním záznamem v registru dostanete bez problémů půjčku u licencovaného poskytovatele. Rozhodně ne automaticky, určitě ne vždy a u každého, ale stále je lepší zkusit podat žádost tam, kde se vyhnete až lichvářským úrokům a nestandardním smluvním podmínkám. Poskytovatel vám úvěr buď schválí i přes nějaké nepříznivé okolnosti ve vaší úvěrové minulosti, nebo vám nabídne individuální podmínky, nebo vám také úvěr zamítne. Pokud dojde na poslední případ, jedná tak nejen ve svém zájmu, nýbrž i ve vašem vlastním zájmu. Je pak dobré se zamyslet nad vaší úvěruschopností, tedy i nad tím, zda není lepší řešit situaci jinak než hromaděním úvěrových produktů od soukromých osob.

Existuje vůbec půjčka do výplaty bez poplatků?

Poplatky k většině úvěrů patří. Některé společnosti oprostí svůj úvěr o jeden poplatek, jiné zas o jiný, je to standardní projev fungování v konkurenčním prostředí. Ale obecně se dá říci, že byste si měli dát velký pozor na poplatky předem, ještě než je vám skutečně úvěr vyplacen.

Někomu přijde podezřelý jakýkoliv poplatek, a tak jej zajímá jen půjčka do výplaty bez 1 Kč. Zrovna v případě částky ve výši 1 haléř nebo 1 Kč se jedná o celkem bezpečnou záležitost, tímto poplatkem si poskytovatel běžně ověřuje váš účet v případech, kdy vám má být úvěr vyplacen právě na tento účet. Rozhodně byste se však neměli zavazovat k poplatkům předem v případě hotovostní půjčky. Solidní společnost v případě hotovosti žádné poplatky dopředu nevyžaduje. 

Ať už vámi vybraný úvěr ve finále obsahuje jakékoliv poplatky, se všemi byste měli být seznámeni co nejdříve a samozřejmě určitě ještě před podpisem smlouvy. Musí být zcela zřetelné, jakou konečnou výši měsíční splátky budete splácet včetně všech úroků a poplatků dohromady.

Na úvěr jděte chytře

Už v dávné historii pronesl Publius Ovidius Naso: „Když má někdo peníze, může být hloupý, jak chce.“ Nuže, to asi občas platit může, ale týká se to jen lidí, kteří mají velkou spoustu vlastních peněz. Ten, kdo potřebuje peníze půjčené, ten si nemůže dovolit být hloupý. Chytře si zvolíte správný úvěr při dodržení základních principů:

  • neplatíte poplatek předem,
  • zajímáte se o recenze klientů, porovnáváte v online srovnávačích,
  • znáte hned od počátku výši měsíční částky, kterou byste byli povinni splácet,
  • nesjednáváte úvěr se sankcemi (leckdy přemrštěnými) za každou maličkost,
  • půjčky do výplaty nesjednáváte zbrkle bez ohledu na podmínky daného úvěru.

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?