Krátkodobá půjčka

Peníze na dobu v řádu měsíců, tedy bez nutnosti úvazku na několik let a bez sankcí za předčasné splacení. Přesto s rozumným úročením i RPSN. To je výhodné řešení mezi standardními půjčkami s dlouhodobým závazkem a rychlopůjčkami s přemrštěnými úroky.

Express Cash je perfektně vyvážená půjčka zohledňující nejvýhodnější parametry výše částky i doby splácení:

  • rozsah požadované částky si navolíte v rozmezí od 5 000 Kč až do 70 000 Kč;
  • dobu splácení si vyberete od 14 do 20 měsíců;
  • dostupná je pro lidi ve věku od 18 do 79 let;
  • nehrozí vám sankce za předčasné splacení ani poplatky předem.

Co se přesně skrývá pod označením krátkodobá půjčka?

Někdy se hranice mezi půjčkami, kterým se říká krátkodobé, stírají. Často jsou jimi označovány půjčky s dobou splácení pod 3 roky, i když se ve své striktní podobě jedná o úvěr, který by měl být označen specifičtějším označením. Standardně tímto označením ale definujeme úvěry s minimální dobou splatnosti a nízkými částkami.

Krátkodobé půjčky se dají v několika bodech shrnout takto:

  • většinou by mělo jít o půjčky na minimální částky v řádech stokorun, max. do 5 000 Kč;
  • mají velmi vysoké úroky a RPSN – znatelně vyšší než u jiných nebankovních úvěrů;
  • často se nemusí dokládat příjem, věřitel si to kompenzuje nezřídka nějakou zástavou (v mnohem vyšší hodnotě, než je částka úvěru);
  • splatnost bývá několik dní, takže pokud se nějakou shodou okolností nedostanete k penězům, se kterými jste počítali (výplata, výpomoc od rodiny aj.), nebudete schopni půjčku v šibeničním termínu splatit a přijdete o zástavu, nebo se vám připočtou velmi vysoké sankce (popřípadě si sjednáte jinou krátkodobou půjčku na uhrazení té první a roztáčí se kolotoč vysokých úroků, z čehož pak plyne předluženost a těžký návrat k finanční stabilitě).

Zprostředkování krátkodobých úvěrů a půjček

Úvěry s krátkou dobou splatnosti nejsou doménou bank, většinou ani nebankovních společností, spíše se jimi zabývají soukromníci. Často poskytují krátkodobé půjčky nonstop, protože potřebují nahnat co nejvíce lidí, aby i při menších částkách poskytovaných na krátkou dobu měli zajištěn příjem z vysokých úroků. Nebo můžete narazit na subjekty, které nabízejí zprostředkování krátkodobých úvěrů a půjček.

Velmi často lidé žádají o krátkodobé půjčky před výplatou. Chtějí tak jen překlenout pár dní do doby, než jim přijde výplata. Je to buď v případě nenadálých výdajů, nebo v případě, že se jedná o první zaměstnání nebo o zaměstnání po delší době, kdy se zdá čas první výplaty nekonečně daleko. 

Přesto i krátkodobá půjčka má své místo na poli úvěrových produktů. Jsou situace, kdy opravdu jednorázové krátkodobé zapůjčení peněz vyřeší vaši situaci. Nicméně v tomto případě se pohybujete ve velmi rizikové oblasti a je potřeba opravdu pečlivě zvážit, zda vám tento typ půjčky definitivně pomůže, a rovněž musíte pečlivě vybírat, abyste si zvolili mezi poskytovateli nějakého poctivého. I takoví rozhodně jsou. 

Záleží tedy jen na tom, jaké finanční trable nyní řešíte a podle toho si zvažte, jaký produkt by vám je nejlépe pomohl odstranit. Možná se najdete v recenzi od Milana Š., který popsal, jak se rozhodoval mezi půjčkou na velmi krátkou dobu a variantou, která by vyřešila více problémů:

„S půjčkou Express Cash jsem udělal správné rozhodnutí, zatím stále splácím, ale vše probíhá naprosto v pořádku. Původně jsem zvažoval jen krátkou půjčku na 5 000 Kč, tuto částku jsem potřeboval dost akutně. Ale když jsem si to přebral, věděl jsem, že v mé situaci budu potřebovat postupně více peněz a asi bych se jen točil v sérii krátkodobých půjček a enormních úroků. Nakonec jsem si rovnou půjčil 15 000 Kč na 15 měsíců a konkrétně mně to vyhovuje mnohem lépe, co jsem potřeboval, to jsem tou půjčkou vyřešil.“

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
70 000 Kč

Na jak dlouho?