Půjčky – užitečný rádce a pomocník ve světě úvěrů

Chcete si půjčit od 5 000 Kč do 70 000 Kč, a nejlépe v hotovosti? Pak jste tady správně. Hotovostní půjčka Express Cash vám pomůže splnit sny či vyřešit finanční situaci. Společnost EC Financial Services, a. s., funguje na trhu již od roku 2012 a za tu dobu pomohla řadě klientů. Její produkty pokrývají svým rozsahem potřeby mnoha zájemců o úvěr. Pro každého, kdo potřebuje nějaký druh úvěru, se hodí znalosti kompletního portfolia existujících produktů. Pojďme se společně zorientovat v různých variantách půjček, které český trh nabízí.

Půjčky – ucelený průvodce půjčkami v ČR

Půjčky, úvěry, zápůjčky…

Tato různá označení využíváme pro zapůjčení peněz ve finanční tísni. Pro řešení vašich problémů s penězi vznikly jednak banky, jednak nebankovní společnosti. Cíl ale mají stejný: pomoct vám v řešení krizových situací, samozřejmě s navýšením o jistý úrok. Typů půjček je mnoho, kromě hlavních kategorií, kam můžeme řadit hypotéky, spotřebitelský úvěr, leasing či splátkový prodej, se můžete setkat s několika dalšími mikrokategoriemi. Úvěry se takto postupně pojmenovávají podle nějakého z rozhodujících parametrů, jako např. sms půjčka, půjčky do výplaty, studentské půjčky atd. Svět finančních produktů je velmi rozmanitý, nejdůležitější je vždy zvolit prověřeného poskytovatele a správně si nastavit splátky dle aktuálních možností.

Express Cash: až 70 000 v hotovosti do 24 hodin

Půjčka nabízí mnoho příjemných výhod a má nastavená transparentní pravidla pro vaše pohodlí i bezpečí:

  • O úvěr může žádat osoba starší 18 let (občan ČR či cizinec s trvalým pobytem).
  • Z dokladů vám stačí jen OP.
  • Půjčit si můžete 5 až 70 000 Kč na 14, 17 či 20 měsíců.
  • Po schválení dorazí půjčka přímo k vám domů a každá splátka bude inkasována rovněž u vás doma.
  • Půjčka Express Cash je bez sankcí za předčasné splacení.

Co kontrolujeme při žádosti o půjčku?

  • Je potřeba mít pravidelný příjem ze zaměstnání, podnikatelské činnosti či pobírat důchod nebo mateřskou (podívejte se na podrobné podmínky).
  • Nahlédneme do registru, abychom se ujistili, že máte v pořádku úvěrovou minulost.

Chci půjčku

Přehled označení půjček, se kterými se v praxi setkáte

Expresní půjčky do 24 hHypoteční úvěr

Hypotéky mají také ještě své kategorie, např. si můžeme jejich rozdělení pojmenovat na hypotéku standardní/účelovou, americkou/neúčelovou a australskou/kombinovanou. Dají se dále dělit i podle jiných kritérií, jako je např. fixace úroku. Tento úvěr se obvykle sjednává za účelem koupě nemovitosti a taky se nemovitostí (kupovanou či jinou) ručí.

Spotřebitelský úvěr

Pokud se nejedná o úvěry na koupi/rekonstrukci nemovitosti, sjednává se nejčastěji spotřebitelský úvěr – tedy úvěr primárně určený na nákup spotřebního zboží. Ten může být vázaný, nebo naopak zcela bezúčelový. Podmínky se liší společnost od společnosti, každá může mít jiné výhody i jiná pravidla. Ale samozřejmě je vždy nutné, aby společnost postupovala v souladu se zákonem. Nejlepší spotřebitelský úvěr je individuální záležitost, žadatel o úvěr by měl věnovat prostudování parametrů půjčky alespoň nějaký čas. Pak může být spokojen každý.

Nejvýhodnější půjčka – kalkulačka vám ji pomůže najít

Většina půjček se honosí tímto označením, ale pravdou je, že se to nedá tak jednoduše zevšeobecnit. Co je pro jednoho to pravé ořechové, jinému zas tak úplně nesedí. Někdo z dobrých důvodů preferuje půjčku v hotovosti, jiný zase potřebuje půjčku na účet. Stejně tak někteří lidé potřebují na řešení finančních potíží menší částky kolem 5 000 Kč a větší úvěr by si brali zbytečně. Další zase potřebují třeba 50 000 Kč nebo více, aby stabilizovali své finance. Důležité je zvážit všechny okolnosti a také faktory úvěru, ideálně si vše propočtěte i na půjčkové kalkulačce

Nebankovní půjčky ihned

Ihned může být dost zavádějící. Rychlost procesu je důležitá, ale pokud si věřitel neprověří ani vaši schopnost splácet, ani registr, není to v souladu s platnou legislativou. Rovněž to nejspíše znamená, že dostanete narychlo k podpisu smlouvu, která obsahuje mnoho sankcí a nevýhodné podmínky. Pokud není možné získat urgentní půjčku od rodiny, vsaďte na ověřené poskytovatele. Velcí a zkušení hráči na poli úvěrů mají propracovaný systém, který umožní bleskové schválení za všech zákonných podmínek.

Půjčování na směnku

Směnka je víceméně relikt minulosti, kdy se úvěrový trh ještě formoval, někdy trochu „nadivoko“. Tento cenný papír zavazuje dlužníka k vrácení zapůjčené částky v určitém termínu a standardně se ručí i majetkem. Směnky už jsou víceméně z trhu běžných úvěrů pro fyzické osoby vytlačeny. Tento typ půjčování příliš často končil exekucemi, pro řadového žadatele o úvěr nepřinášel výhody. Nicméně je půjčka na směnku na ruku stále občas k vidění. Ač zákon velmi omezil její používání.

Krátkodobá půjčka

Tento termín se používá poměrně nejednoznačně. V podstatě by mělo jít o úvěr se splatností v řádu dní, popř. týdnů. Krátkodobou půjčku obvykle provázejí nejvyšší úroky, lidé ji využívají jako řešení akutní situace. Často se však pod pojmem krátkodobá půjčka objevují i úvěry se splatností několik měsíců či i dva tři roky. Je to jakési vymezení proti dlouhodobým úvěrům a hypotékám. Klasická krátkodobá půjčka by určitě neměla být pravidelně využívaným produktem. Díky krátké splatnosti a vyšším úrokům by se to mohlo zvrhnout v neúnosné zadlužení.

Rychlá hotovostní půjčka, vyřízení onlineOnline půjčka peněz

Peníze rovnou na účet – to je to, co spoustě klientů vyhovuje. Jiní zase naopak chtějí obnos v hotovosti. Co by ovšem už dnes mělo být standardem, to je online podání žádosti o úvěr. Ať už si zvolíte půjčku na účet, nebo hotovostní úvěr. Online půjčka peněz má výhody v tom, že si vše v klidu prostudujete doma a můžete si vše správně propočítat. Společnost, u které se plánujete zadlužit, by určitě měla mít své webové stránky, na kterých budou všechny důležité informace. Rovněž by tam měla být i smlouva o půjčce, abyste dopředu věděli, co budete podepisovat. 

Úvěr na splátky

Splátky u půjčky znamenají formu vracení půjčených peněz. Vždy je potřeba stanovit interval (ten je obvykle měsíční), dobu splácení a také výši splátky. Právě výše pravidelného splácení je velmi důležitý parametr. Potřebujete znát celkovou výši splátky včetně všech poplatků, úroků i RPSN. Nejlepší půjčka na splátky pro vás bude taková, kterou splatíte bez větších potíží a zároveň pomocí ní vyřešíte to, co potřebujete. S vyšší dobou splatnosti budou částky o něco menší, ale v úhrnu zaplatíte za úvěr více na úrocích. Ovšem i tak to pro vás může být výhodnější, protože splácená částka nesmí výrazně ohrozit váš rozpočet na nezbytné věci. Dále existuje i splátkový prodej, kdy si přímo u prodejce koupíte konkrétní zboží a předem se dohodnete na pravidelných splátkách. Tyto splátky mohou být s nulovou akontací, popř. s nějakým navýšením celkové ceny zboží.

Půjčky bez registru

Půjčování bez kontroly registru není zákonem povoleno. Nahlížení do registru je ochranou věřitele, a neméně i přímo klienta. Předlužení žadatelé už nepotřebují žádný další úvěr, kde by naskakovaly úroky a sankce za nesplácení. Ne každý záznam v registru je překážkou v poskytnutí půjčky, to umí nejlépe zhodnotit přímo poskytovatelé finančních služeb. Rychlá půjčka bez registru není řešením, naopak byste se měli obrátit na důvěryhodnou společnost, popřípadě na nezávislé poradenství ve finanční krizi.

Hotovostní půjčky

Stále ještě existuje velké množství klientů, kteří preferují vyplacení úvěru v hotovosti. Hotovostní půjčka do domu je pak ta úplně nejkomfortnější varianta. I u hotovostních půjček nabízejí společnosti vyřízení žádosti online. Jen výplatu úvěru pak místo na účet obdržíte na ruku. Ideálem je samozřejmě nikam nechodit v průběhu celého procesu a po vyřízení online žádosti počkat na peníze doma a rovněž doma odevzdávat splátky obchodnímu zástupci. Pokud zvolíte společnost, která odvoz a vyzvedávání hotovosti ve vašem domácím zázemí neumožňuje, měla by být jejich pobočka alespoň co nejblíže vašemu domovu či pracovišti. Při dlouhých zajížďkách při sjednávání a splácení úvěru by se vám to brzy začalo zajídat.

Chci půjčku

Peníze na ruku

Každý, kdo hledá okamžité peníze ihned na ruku, by měl mít stále na paměti, že existuje zákonný schvalovací proces. Ten může být velmi rychlý, nicméně obejít se nedá, jinak nejde o férovou půjčku. Úvěr v hotovosti můžete dnes získat snadno, stačí mít doklad totožnosti a dostatečný pravidelný příjem. A naopak byste neměli mít problémy se splácením jiného úvěru v nedávné minulosti. Zápisy v registrech se po určité době vymazávají, takže starší problémy vaši žádost neohrozí. 

 

Rychlé půjčky

Expresní vyřízení kvalitní půjčky je dnes běžné. Ano, ne každá společnost je natolik etablovaná, aby měla vše dostatečně propracované, ale u velkých a zkušených společností můžete s rychlostí počítat. Nejrychlejší půjčka by asi byla ta, kde nikdo nic neřeší, dokládat nic nechce a rovnou vám dá peníze. Ale takto to nefunguje a dá se říci – naštěstí. Každá bankovní i nebankovní společnost musí žádost o úvěr nechat projít schvalovacím procesem. Jste-li dlouhodobým klientem, proces bude o něco svižnější. Dobrá společnost však obstrukce nedělá, prověří si jen registr, před podpisem smlouvy zkontroluje příjmy a vše může běžet jako na drátkách.

Půjčky pro studenty

Studenti to nemají vždy jednoduché, když potřebují nějaké extra finance. Ovšem řada bankovních i nebankovních subjektů studujícím nějakou možnost úvěru umožňuje. Ať už jsou to kontokorenty nebo i nějaké specializované produkty, např. po doložení průkazu ISIC apod. Studentská půjčka se dá získat i v klasické variantě úvěru, většinou bývá potřeba doložit nějaký pravidelný příjem. Pokud tedy studenti pracují, byť na částečný úvazek, a nemají negativní zápisy v registru, zpravidla si mohou standardně u nějaké společnosti půjčit. Ideální jsou půjčky pro studenty na cokoliv, protože pak je jedno, jestli potřebujete nakoupit učebnice, jet na výlet, užít si nějakou výjimečnou party…

Půjčky bez doložení příjmu

Tato kategorie se stále objevuje, i když už nemá oporu v zákoně. Před delším časem, před úpravou legislativy, se některé společnosti nejistily příjmem, protože měly ve smlouvách jiné záruky. Nebylo tak pro ně rozhodující, zda máte příjem, ze kterého můžete splácet. Zdánlivě levná půjčka bez doložení příjmu se nakonec řádně prodražila. Nyní je u všech solidních úvěrů potřeba doložit, že nějaký pravidelný příjem máte. Existuje pár výjimek, kdy například banky vaše měsíční příjmy i výdaje mají rovnou k dispozici, nebo když jste i u nebankovní společnosti pravidelný klient, může tento krok vynechat.

Mobil půjčka

To je půjčka, o kterou zažádáte přes váš telefon, v podstatě je to sms půjčka přes mobil – krátkodobý úvěr na částky maximálně v řádech tisíců, s účtováním vysokých úroků. Některé společnosti poskytují i variace na tento produkt, většinou pro stávající klienty s osvědčenou platební morálkou. Na úvěrovém poli se však dá žádat o většinu moderních půjček po telefonu či online a také s možností lepších podmínek.

Půjčky pro důchodce

Poskytnutí úvěru pro osoby v důchodovém věku či pro osoby v invalidním důchodu je také poměrně běžné. Většinou je potřeba doložit jen důchodový výměr, případně výpis z účtu dokládající příjem důchodu. Vždycky je potřeba zjistit, jaké má ta daná společnost podmínky. Někdo s rostoucím věkem také zvyšuje úrokovou sazbu u úvěrů, někdo má zase věkové omezení. Ale není ani problém najít standardní úvěr za klasických podmínek. Jen je například půjčka pro důchodce omezena věkem, ale u některých nabídek je horní hranice i kolem 80 let.

Chci půjčku

Sms půjčka

Tato půjčka kdysi vznikla jako jedna z prvních modernějších verzí úvěru. Do té doby se muselo osobně dojít do banky či k obchodnímu poradci nebankovní společnosti a vše takto z očí do očí projednat, zažádat si o půjčku a čekat i několik dní (nebo i déle) na výsledek schválení. S touto půjčkou to bylo celé jednodušší, žádost proběhla formou sms a po schválení se obvykle zasílal nějaký poplatek, např. 1 Kč, k ověření klientova účtu. Sms půjčka po telefonu se sjednávala na menší částky a s krátkou dobou splatnosti. Dnes již boom tohoto typu úvěru upadá, výhody, které měl tenkrát, dalece předčí jiní poskytovatelé se svou nabídkou.

Půjčky do výplaty

Jedná se o krátkodobé půjčky s vysokou úrokovou sazbou, které mají splatnost většinou v řádu dní. Slouží k tomu, abyste takzvaně přečkali do výplaty. Jako ojedinělé řešení se i takové půjčky dají využít, někdy je však lepší požádat o vyšší částku s delší dobou splácení. Obzvláště pokud tušíte, že budete potřebovat více peněz i v následujících měsících. Než vstoupí do hry půjčka do výplaty, je lépe zvážit, zda nestačí jen si na pár dní „utáhnout opasek“. Půjčování peněz do výplaty se také někdy označuje jako půjčky před výplatou.

 

Půjčky před výplatou

Takto se označují úvěry s minimální dobou splatnosti, kdy máte sice pravidelný příjem, ale z nějakého důvodu vám dojdou peníze v rozpočtu dříve, než přijde výplata. U těchto krátkodobých půjček bývají obligátně nejvyšší úroky, proto si musíte promyslet, zda jde opravdu o výjimečnou situaci a využijete takový produkt jen jednorázově. V takovém případě nemusí být půjčka před výplatou problematický produkt, i když musíte počítat s tím, že vzhledem k splácení půjčky po výplatě budete mít i další měsíc ukrojený rozpočet. Rozhodně by se takto neměly řešit finance na pravidelné bázi.

Půjčky pro dlužníky

Dlužník je každý, kdo někomu něco dluží. Být dlužníkem tedy neznamená nic negativního. Bez nějaké formy zápůjčky se v životě obejde málokdo. A ten, kdo už má půjčku, občas potřebuje další. Případně potřebuje existující půjčky sloučit/konsolidovat do jedné. Jinou kategorií jsou nabídky typu okamžité půjčky pro dlužníky, které jsou nabízeny i předluženým klientům a ve výsledku je víceméně finančně „dorazí“. Pro lidi v insolvenci nabídka seriózních produktů není, možnosti jsou pouze u pochybných subjektů či soukromých osob. Výhodné podmínky a poctivé jednání se ovšem nedají příliš očekávat. Při kritické finanční situaci je spíše na místě vyřešit vše nápravou finanční gramotnosti, udělání si pořádku mezi příjmy a výdaji. Každý v těžké situaci se může obrátit na své nejbližší nebo na neziskové organizace, které radí v nouzi.

Levné půjčky

Co to vlastně znamená, když je půjčka tzv. levná? Je to takový terminus technicus, protože oficiální kategorie to není. Nejlevnější půjčka je součet všech parametrů úvěru: úroky včetně RPSN, poplatky všeho druhu, pojištění úvěru, sankce za prodlení či předčasné splacení. Celkovou výši pravidelné splátky snadno orientačně spočítáte třeba na online úvěrové kalkulačce. Případné sankce či nutnost nějakého pojištění je však také nutno zohlednit. Nejlepší je samozřejmě půjčka bez zbytečných sankcí, ta vás i v případě změny okolností vyjde nejlevněji.

Chci půjčku

Půjčky bez potvrzení příjmu

Potvrdit si váš příjem musí úvěrové subjekty ze zákona. Jako potvrzení toho, že máte nějaký druh pravidelného příjmu, doložíte výpisy z účtu nebo výplatní pásky, potvrzení od zaměstnavatele či důchodový výměr atd. Půjčka bez potvrzení příjmu je možná jen tam, kde vás už jako klienta dobře znají. Mohou to být banky, kde máte delší dobu vedený účet, nebo úvěrové společnosti, kde žádáte o úvěr opakovaně a vždy bez problému splácíte. Doložením vašeho příjmu splníte jednoduchý krok, je to vždy lepší než záruky jiného druhu. Ručit za úvěr v řádu tisíců nemovitostí či se upsat k vysokým sankcím za prodlení je zbytečné riziko.

Konsolidace půjček

Konsolidací úvěrů se řeší situace, kdy máte dva či více úvěrů již sjednaných a pravidelně je splácíte. Každý jednotlivý úvěr má napočítané úroky, popřípadě i jiné poplatky, dohromady to pak může být i poměrně vysoká částka. Řešením je sloučit si všechny půjčky do jedné, ušetříte nezanedbatelnou částku na úrocích a vše je mnohem pohodlnější. Sloučení menších úvěrů do jednoho většího je téměř vždy východiskem z nadměrného zadlužení. Problémem může být jen to, pokud máte u předchozích úvěrů sjednané sankce za předčasné splacení. Konsolidace půjček neboli sjednocení úvěrů je standardním produktem většiny společností, proto se neváhejte zeptat tam, kde nabízejí výhodné úroky i podmínky.

Půjčky na OP

Občanský průkaz + jiné doklady po vás bude chtít samozřejmě každá společnost, u které si zažádáte o úvěr. Dále budete potřebovat doložit vaše příjmy. Půjčka, kde byste předložili pouze OP bez potvrzení příjmů, by nebyla v souladu se zákonnou úpravou. Výhodou ovšem může být půjčka na OP, kde sice samozřejmě dokládáte i příjmy, ale nepotřebujete žádný jiný doklad totožnosti. To je poměrně pohodlné, pokud nemáte řidičský průkaz či pas, které jsou běžně vyžadovány jako druhý doklad u některých půjček.

Půjčky do 24 h

Expresní půjčky se stávají nejen lákadlem, ale i standardem. Většina bankovních i nebankovních subjektů už má proces nastavený a vyladěný tak, že po schválení obdržíte peníze do 24 hodin. Někde může být samozřejmě průběh delší, ale extra dlouhé lhůty nebývají. Přece jenom je ve finančním sektoru velká konkurence a firmy musí být pružné, aby se na ně klienti obraceli a také se k nim opakovaně vraceli. U účelových úvěrů, typicky u hypotéky, takto rychlý postup samozřejmě není, ale běžné půjčky do 24 h na cokoliv jsou vyřízeny většinou expresně.

Nebankovní půjčka bez ručení nemovitostí

Přejete-li si finanční obnos v rozmezí 5 000 až 70 000 Kč v hotovosti se splatností 14, 17 nebo 20 měsíců, žádejte půjčku u EC Financial Services, a. s. Jsou na trhu již od roku 2012, vlastní licenci od ČNB a mají etický kodex půjčování. Nabízejí Express Cash hotovostní půjčku, což je nebankovní půjčka bez ručení nemovitostí. K vyřízení si nachystejte pouze OP a potvrzení o příjmech. Od začátku do konce se vám bude věnovat jejich obchodní zástupce, který s vámi vše vyřídí a navíc přiveze peníze až k vám domů. Stejně tak si vždy vyzvedne splátky z půjčky. Vy tedy kvůli vyřizování vůbec nemusíte vytáhnout paty z domu. Tak jednoduché a pohodlné to vše je.


Chci půjčku

Proč je Express Cash tak oblíbená?

S hotovostní půjčkou Express Cash máte jistotu férového jednání, vždy víte, do „čeho jdete“. Díky detailní online úvěrové kalkulačce si propočtete všechny detaily úvěru a vše je tak naprosto transparentní. Nevyhovují vám propočtené parametry? I to se samozřejmě může stát – u půjčky Express Cash si vše sami ihned online ověříte. Nemusíte odesílat žádost, abyste zjistili více podrobností. Po dobu celého procesu od pouhého projevení zájmu s vámi hrajeme fér:

Výhody hotovostní půjčky Express Cash
 Express CashBěžná půjčka
TransparentnostOd samého začátku díky podrobné úvěrové kalulačce.Je potřeba odeslat předběžnou žádost, abyste zjistili podrobnjěší parametry.
SankcePouze jako krajní řešení v případě, že klient nekomunikuje a neřeší situaci při prodlení se splátkou. Žádné sankce za předčasné splacení zde nejsou.Za předčasné splacení + za prodlení splátky.
Doložení osobních dokladůPouze OP.OP + druhý doklad totožnosti.
Rychlost vyřízeníDo 24 hodin od schválení. Samotná online poptávka úvěru je blesková.1 až 2 dny od schválení.
Věk žadatele18 až 79 let.18 (někdy 21) až 75 let.
Účel půjčkyBezúčelová, využijte úvěr, na co chcete.Může být bezúčelová, někde je ovšem účel úvěru ověřován.
Splatnost půjčkyVolíte si sami 14, 17 nebo 20 měsíců.Splatnost je často dána věřitelem podle výše úvěru.

 

Nebankovní půjčky na českém trhu

V České republice je poměrně dobrá legislativa v oblasti úvěrů, navíc se na tomto poli neusnulo na vavřínech – podmínky se krok za krokem zlepšují. Někdy se může zdát, že je více výhod na straně věřitele, někdy převáží misky vah ve prospěch dlužníka. Důležité je, že se zde zapojené subjekty snaží rozumně balancovat mezi spravedlivými podmínkami pro obě strany. Úvěrové procesy jsou u solidních nebankovních společností vyřízeny rychle, přitom se nepodceňuje bezpečný průběh půjčování.

Nebankovní půjčky v ČR sázejí na rychlý proces, přitom se dodržují bezpečnostní opatřeníS českou půjčkou Express Cash nemusíte peníze dlouho vyhlížet – než se nadějete, zazvoní obchodní poradce s úvěrem

 

 

 

Kolik chcete půjčit?

5 000 Kč
 
 
 
70 000 Kč

Na jak dlouho?